HABERLER

Yayın Tarihi

06.07.2022


Okunma

393 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

OSB’DE KESİNTİSİZ ENERJİ


Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayicilere kesintisiz ve kaliteli enerji sağlanması amacıyla, kullanım ömrü büyük ölçüde tamamlanmış olan enerji nakil hattının yenilenmesine ihtiyaç duyuldu.

Bu doğrultuda, toplamda üç etap halinde yapılması planlanan Elektrik Dağıtım Sisteminin Modernizasyonu ve Enerji Nakil Hattının yeraltına alınması işinin 1.Etabı olan OSB Ana Dağıtım Merkezi ve DM1 arasındaki kısmı yüklenici firma ile imzalanan sözleşme kapsamında 12.000metrelik yer altı kablosu kullanılarak 2021 yılı sonunda tamamlandı.

1.Etabın tamamlanması ile çevre kirliliği konusunda yüksek gerilimli fiziki alanlar ortadan kalktı. Hava şartlarından ve fiziki temaslardan(kuş çarpması vb.)kaynaklanan elektrik kesintileri minimuma indirildi. Aynı zamanda enerji kalitesi son sistem enerji analizörleri ile izlenmekte olup her türlü enerji arızaları anlık olarak kaydediliyor.

2.Etap Kısmi Elektrik Dağıtım Sisteminin Modernizasyonu ve Enerji Nakil Hattının Yeraltına Alınmasına ilişkin yatırım devam etmekte olup 2022 kasım dönemi itibariyle tamamlanacak.

Havai hattın yenilenmesi ile OSB'de meydana gelen elektrik kesintileri minumuma inecek olup sanayicilere daha kaliteli ve minimum kesinti ile enerji hizmeti sağlanacak.