DUYURULAR

Yayın Tarihi

24.12.2021


Okunma

596 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ


Sanayi sektöründe meydana gelen gelişmeler ile eğitim sisteminin eşgüdümünün sağlanarak, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması ve istihdama katkı sağlanması amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 18/11/2021 tarihinde "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Protokol kapsamında Bölge Müdürlüğümüz, Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile eşleştirilmiştir. OSB ve Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile yerine getirilecek yükümlülükler aşağıda belirtilmiştir.

Okuldan mezun olan öğrencilerin istihdam edilmesine aracılık sağlanması,sektör çalışanlarının eğitim-öğretim sürecine kazandırılarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nce belgelendirilmesini sağlamak, OSB ile okul arasındaki koordinasyonu sağlamak, Eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak, tanıtmak ve yürütmek, OSB işbirliğinde mesleki ve teknik eğitime yönelik etkinlikler(kariyer günü, rehberlik, gezi vb.) farkındalık günleri düzenlemek,

Bölgemizde faaliyet gösteren firmalar ile koordinasyonu sağlamak üzere Bölge Müdürlüğümüzce MEM(Mesleki Eğitim Merkezi) irtibat bürosu kurulmuştur.

Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nce MEM temsilcisi olarak Müdür Yardımcısı Erdoğan KAPLAN görevlendirilmiş olup, Çarşamba günleri Bölge Müdürlüğümüzde hizmet verilecektir.

Katılımcılarımıza duyurulur.